Comuna Vulturu

Mesajul primarului

Posted by Primar 8 Comments

Bine aţi venit pe site-ul Primăriei Vulturu

Vă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria Comunei Vulturu este mai aproape de cetăţenii şi oaspeţii săi.

Sper să găsiţi acest site funcţional, informativ şi mai presus de toate, util. Creşterea continuă a numărului său de utilizatori ne arată că suntem şi aici, pe calea cea bună, întărind totodată ca dovadă de necontestat faptul că la Vulturu există o administraţie publică locală deschisă şi transparentă.

Mulţumesc locuitorilor Comunei Vulturu pentru interesul pe care îl manifestă faţă de toate evenimentele, noutăţile şi activităţile de interes  public. În această direcţie doresc să susţin implicarea nemijlocită a acestora pentru ca Vulturu  să continue să se dezvolte, păstrând totodată tradiţia şi valorile.

Celor care nu ne cunosc istoria și pe noi, îi invit pentru a ne cunoaște la noi acasă.

În Primăria Vulturu suntem o echipă de oameni tineri şi dornici de performanţă care vrea şi poate să le ofere locuitorilor comunei bucuria de a trăi într-un localitate ce se transformă de la zi la zi.

Celor care vizitați comuna prin intermediul acestui site, vă adresez salutul meu și al intregii echipe.

Cu cele mai alese gânduri,

PRIMAR – Eugen Marius Berbec

Categories: Noutăți

8 Responses so far.

1. asteptam poze de la zilele comunei!multumim

• Primar spune:

Buna seara.
      Sper ca asteptarile d-voastra sa fie materializate in cel mai scurt timp, astfel incat sa va delectati cu imaginile postate, si totodata sa va aduceti aminte de satul natal.
      Cu deosebit respect,
      Primar,
      Eugen Marius BERBEC

• laura iona Matei spune:

2. ionut adrian alexandru spune:

sunteti cel mai tare cel mai bun primar din cati a avut com VULTURU succes in continuaree

• Primar spune:

va multumesc f. mult pentru mesaj. Sper ca asteptarile d-voastra sa nu se opreasca aici, ci sa concretizeze atat in ceea ce va priveste ca individ cat si din punct de vedere al comunitatii.
      Cu respect
      Primar
      Eugen Marius BERBEC

3. enache costin spune:

4. MARIAN DOBRE spune:

BUNA ZIUA,

CONSTAT CU REGRET , CA PRIN ANULAREA RUBRICII -INFORMATII – PREZENTA IN SITE-UL PRIMARIEI,S-A REDUS TRANSPARENTA TRANZACTIILOR CE AU LOC IN PRIMARIE , RESPECTIV TRANSPARENTA EN RELATIA CU LOCUITORII ,INCLUSIV CU CEI DIN AFARA.
    PREZENTA RUBRICII -INFORMATII- IMPUNEA DESIGUR TRANSPARENTA SI CORECTITUDINEA IN COLABORAREA DINTRE LOCUITORI.
    ESTE CEEA CE V-ATI PROPUS PENTRU VIITOR DOMNULE PRIMAR ?
    SINCER ,PANA ACUM,NU AM REPROSURI,CI DIN CONTRA CUVINTE DE LAUDE PENTRU FORMA DE COLABORARE CU DUMNEAVOASTRA PERSONAL SI PENTRU POLITICA USII DESCHISE PERMANENT LA BIROUL PRIMARULUI.
    PENTRU A CONFIRMA SI DEMONSTRA ALTORA CARE CITESC CUVINTELE MELE, LE SUGEREZ SA CAUTE SA INTRE PE PAGINA PRIMARIEI HORIA SI SA FACA O COMPARATIE.
    PRIMARIA HORIA ,DUPA UMILA MEA PARERE ESTE CONDUSA DEZASTRUOS SI CARE ESTE UN MODEL DE LIPSA DE TRASPARENTA TOTALA ,MAI ALES DE CAND ESTE CONDUSA DE ACTUALUL PRIMAR.
    PENTRU MINE PERSONAL,INSTITUTIA PE CARE O CONDUCETI A FOST UN MODEL,CONSTATARE FACUTA LA NIVELUL MEU .NU STIU CUM ERATI SI SUNTETI CATEGORISIT LA ALTE NIVELE SI DAR NICI NU AM AUZIT ALTE PARERI.
    DACA VRETI SA VA GANDITI LINISTIT LA ALEGERILE LOCALE ,CRED CA AVETI DESTUL TIMP SA REPARATI CELE EXPUSE MAI SUS.
    NU AR FI PACAT SA DAM INAPOI DE LA UN BUN CASTIGAT SI SA NE INTOARCEM LA HAOS,OBSCURITATE SI LIPSA DE TRANSPARENTA?
    REPET ,NU REPROSEZ ,CI INVIT LA REFEXIE.
    SUCCES IN CONTINUARE.
    CU RESPECT,
    MD

5. Valentin Dejan spune:

Domnule Primar,

As dori sa obtinn informatii despre srebunica mea Paraschiva Munteanu care locuit in Vulturu intre 1904si 1950. Inaite de casatorie (1906 – 1907) sa numit Dejan Paraschiva.
    Va rog sa imi spuneti daca mai aveti in arhiva documentle de casatoria din acea peroada si cum as putea sa le vad.

Cu Stima
    Valentin Dejan